Tato stránka byla vytvořena výhradně pomocí editoru 602 Text .

Obsah této sekce nebyl při přechodu na verzi 2 aktualizován

Tipy a triky pro práci s 602 Text
Budete-li chtít poměrně rychle proniknout do tajů ovládání textového procesoru 602 Text, může se vám hodit několik následujících poznámek a triků.
Různé rady:
  • Přestože budete chtít nejspíš vytvářet pouze HTML dokumenty (602 Text je umožňuje přímo editovat), doporučuji tvořit a ukládat text ve formátu .wpd (to je standardní přípona souborů 602 Text) a nechat si zobrazovat "HTML náhled". Do HTML pak můžete dokument uložit až na závěr. Jednak vám soubor .wpd slouží jako záložní kopie a jednak se občas objevují určité potíže při pokusech editovat přímo soubor .htm.
  • Ne vše co vytvoříte v editoru se zobrazí při prohlížení výsledného HTML a opačně. Některé věci totiž do HTML převést nelze (např. šrafované pozadí buňky tabulky apod.). Opět tedy doporučuji častou kontrolu pomocí "HTML náhledu".
  • Pokud pracujete s animovanými obrázky GIF nebo s GIFy s průhledným pozadím, budete nepříjemně překvapeni tím, že editor vám při ukládání dokumentu bez varování přepíše přímo zdrojové soubory vložených obrázků, a to tak, že z animovaných se stanou neanimované a z průhledného pozadí se stane pozadí bílé. Toto lze mazaně obejít tak, že si předem všechny takové obrázky zálohujete a po uložení dokumentu přepsané obrázky nahradíte těmi původními, zálohovanými. Když si pak zobrazíte HTML soubor, budou tam pak pochopitelně tyto původní, animované obrázky.
  • Při ukládání do HTML se objeví nabídka "Kódování", zvolte "WIN EE", což odpovídá dnes nejrozšířenějšímu kódování češtiny na Internetu Windows 1250.

Práce s tabulkami:
  1. Změna atributů celé tabulky: najeďte myší poblíž tabulky tak, aby se vám kursor změnil na plný černý. Klikněte pravým tlačítkem a můžete měnit vlastnosti tabulky jako celku (barva pozadí, velikost, zarovnání aj.).
  2. Změna atributů buňky: klikněte do požadované buňky a táhněte myší se stisknutým levým tlačítkem směrem doprava, až se dostanete mimo buňku. Tím se buňka (nebo více buněk) označí. Nyní se vám po kliknutí pravým tlačítkem do označené buňky zobrazí nabídka umožňující měnit pozadí buňky, vlastnosti písma, jeho zarovnání uvnitř buňky apod.
  3. Změna velikosti tabulky: udělejte to samé jako v bodě 1. s tím rozdílem, že kliknete levým tlačítkem. Zvýrazní se okraj tabulky a čtverečky, jejichž "uchopením" můžete tabulku natahovat nebo zmenšovat.